Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

В звязку з початком опалювального періоду до кінця жовтня 2017 р. управлінням праці та соціального захисту населення буде проведений автоматичний перерахунок розмірів субсидії на опалювальний сезон 2017-2018 рр. з жовтня та з листопада.

Програма житлових субсидій максимально спрощена для людей, тому усім тим, кому у травні цього року субсидію було перепризначено на новий період, навіть якщо вона на літній період була 0, чи хто звернувся за субсидією протягом травня – вересня цього року, якщо не відбулося ніяких змін - жодних документів чи довідок повторно подавати чи доносити - не потрібно!

Протягом поточного року до Порядку призначення та надання населенню субсидій та інших нормативних документів було внесено ряд змін, а саме:

Змінилися строки опалювального сезону

Субсидія на опалювальний сезон для всіх призначається з жовтня по квітень наступного року. У 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення відповідно до розпорядження міського голови опалювальний сезон розпочався з 06.10.2017 р., а для громадян, що мають індивідуальне /газове/ опалення, субсидія буде нараховуватися відповідно до змін, внесених в порядок призначення та надання населенню субсидій з 16 жовтня до 15 квітня включно.

Змінилися терміни врахування доходів

З жовтня 2017 р. при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. будуть враховуватися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 р.

Пенсіонерам, які втратили роботу або просто звільнилися, при нарахуванні субсидії буде враховуватись розмір пенсії за останній місяць перед зверненням за субсидією.

Соціальні норми площі

Соціальна норма житла для оплати користування/утримання житла, централізованого та індивідуального опалення складає 13,65 кв. м загальної/опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб - збільшується соціальна норма площі, на яку надають житлову субсидію – до 75 кв. м.

Нормативи на комунальні послуги

Нормативи на житлово-комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні - нормативи на опалення, а у серпні – на газ.

Нові нормативи на опалення:

 • газове - 5 куб/м.кв /було 5,5 куб/м.кв/;
 • електричне - 51 кВт/год /було 65 кВт/год/;
 • централізоване - 0,0431 Гкал /було 0,0548 Гкал/.

Нові нормативи на газ /на одну особу/:

 • газова плита (приготування їжі) - 3,3 м3 /було 4,4 м3/;
 • газова плита (приготування їжі і підігрів води) - 5,4 м3 /було 7,1 м3/;
 • газова плита і водонагрівач - 10,5 м3 /було 14 м3/.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ на СУБСИДІЮ?

Заяву і Декларацію про доходи заново необхідно подавати сім’ям, які:

 • - орендують помешкання /не зверталися з травня/;
 • - хочуть отримати субсидію на тверде паливо;
 • - мають зміни, про які протягом місяця зобов'язані повідомити:
 1. складу зареєстрованих у житлі /хтось виписався чи прописався, змінилась кількість фактично проживаючих/;
 2. соціального статусу членів сім’ї /хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером, став на облік в центр зайнятості та інш./;
 3. про здійснення одноразової купівлі або оплати послуг, яка перевищує 50 тис. гривень;
 4. переліку отримуваних комунальних послуг, умов їх надання, підприємств ЖКГ, набору комунальних послуг /відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки і т.д./;
 5. дітей, які досягли 14-річного віку /необхідно донести ідентифікаційний код та паспорт/.

Що необхідно знати отримувачу субсидії

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані:

- щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Сума субсидії яка не використана внаслідок економії споживання послуг, зараховується ЖКГ як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди;

- протягом місяця проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміни /вищеперераховані/, які впливають на суму призначеної субсидії.

А також, якщо Ви не згодні з рішенням про проведення розрахунку субсидії та маєте додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру доходу, необхідно повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту та подати відповідні підтвердні документи для проведення перерахунку субсидії.

Довідки за телефоном: 6-40-49.