Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг па оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» внесено ряд змін до порядку надання житлових субсидій, які запроваджуються з травня 2019 р.

Чи потрібно у травні повторно звертатися за субсидією?

Урядом прийнято рішення, що з 1 травня 2019 р. для більшої частини отримувачів субсидії перерахунок на новий сезон, в разі відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги, буде здійснений в автоматичному режимі, тобто без звернень громадян.

Але, у разі настання змін: складу зареєстрованих членів домогосподарства; у складі сім’ї члена домогосподарства; переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання; працевлаштування та інших, які впливають на отримання субсидії, громадяни зобов’язані проінформувати орган соціального захисту.

Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:

- орендарі житла;

- внутрішньо переміщені особи;

- сім’ї, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб /тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї осіб, які фактично не проживають/;

- сім’ї, в яких є члени сім’ї, які не зареєстровані за адресою домогосподарства /якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою/;

- сім’ї, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

В якій формі буде надаватись субсидія?

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість, - житлова субсидія на наступний строк призначатиметься у готівковій формі без подання нових заяви і декларації.

Її видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту разом з пенсією, а всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Особам, які вперше звернуться за субсидією, вона буде призначатися у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Тим, у кого будуть борги, після вирішення питання щодо їх погашення, субсидія на наступний період буде призначачена у грошовій безготівковій формі

Якщо за результатами розрахунку розмір субсидії складе більше 5 тис. грн, така субсидія буде надаватися у грошовій безготівковій формі.

Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надана у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

Як буде призначатись субсидія при наявності заборгованості?

Важливо вчасно розрахуватися, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого є борги, після їх погашення або укладення з житлово-комунальним господарством договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління праці та соціального захисту населення для продовження нарахування субсидії.

Стосовно виплати субсидії у готівковій формі за довіреністю

Постановою № 373 врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ “Ощадбанк” представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України.

Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником(начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).

З яких норм буде проводитись розрахунок субсидії

Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, згідно яких з травня 2019 р. затверджено соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам субсидії:

- для централізованого та індивідуального опалення - 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

- для природного газу для індивідуального опалення - 4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

- для користування послугами з централізованого постачання гарячої води - 1,6 куб. метра на одну особу на місяць;

- для користування послугами з централізованого постачання холодної води - 2 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води;

- для користування послугами з централізованого водовідведення - 3,6 куб. метри на одну особу на місяць;

- для користування послугами з газопостачання:

- за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;

- за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;

- за наявності газової плити та газового водонагрівача - 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць;

- користування послугами з вивезення твердих побутових відходів - 0,4167 куб. метра на одну особу на місяць; рідких побутових відходів - 0,76 куб. метра на одну особу на місяць.

В разі виникнення питань - довідки за телефоном: 6 40 49.