Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

Отже, субсидію – монетизували!

З березня 2019 року розпочато виплату субсидій готівкою за лютий тим громадянам, яким її було призначено з 2018 року. Суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою – «живими» грошима і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги /тобто, сплачувати всю суму фактично використаних за попередній місяць послуг – самостійно/, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.

Як можна дізнатися про суму нарахованої субсидії

Кожному одержувачу субсидії, якому субсидію призначено з 2018 року, Укрпошта доставила повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії для оплати житлово-комунальних послуг.

Також це питання можна з’ясувати в управлінні праці та соціального захисту населення в кабінеті № 7 у спеціаліста з прийому.

Де можна буде отримати субсидійні кошти

Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

- особам, які одержують пенсії - через Пенсійний фонд України шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках /суму субсидії можна буде зняти   безпосередньо у банкоматі відповідного банку/ або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» субсидію разом з пенсією доставляє «Укрпошта»/ в залежності, де особа одержує пенсію;

- особам, які не одержують пенсії - через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”, а у квітні вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в Ощадбанк. Для отримання коштів потрібен лише паспорт та ідентифікаціний код.

Є випадки, коли через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії, і як наслідок - виплата цим особам субсидії в готівковій формі буде здійснюватися через АТ “Ощадбанк”. Відповідно до роз’яснень Міністерства соціальної політики України в таких випадках маломобільні одержувачі пенсії зможуть отримати перераховані кошти субсидії за довіреністю. Наразі форма довіреності та організація, яка буде проводити їх посвідчення – розробляються та уточнюються, про що буде повідомлено додатково. Довіреною особою в таких випадках має виступати працівник територіального центру соціального обслуговування.

У платіжках за лютий субсидії відображено не буде – її видадуть на руки

Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії. Її у березні видадуть грошима тим, кому допомогу призначено з 2018 року. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби.

Обов'язковий платіж скасовується

З березня таке поняття як обов'язковий платіж - скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду, тепло та інші послуги. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

За оплату комуналки після 25 числа субсидії не відмінятимуть

Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня - у їхній пенсійний день. У переважній більшості це працюючі пенсіонери. Виникає запитання - як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не відмінять субсидію якщо оплата відбудеться після 25 числа?

Субсидію не відмінять! Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень 2019 - тоді, коли відбудеться перепризначення субсидій на новий рік.

Нагадуємо, що у травні цього року усім отримувачам субсидій обов’язково потрібно буде подати повторно Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення, надати дозвіл на обробку персональних даних та номери мобільних телефонів для подальшого призначення субсидії.

В разі виникнення питань - довідки за телефоном: 6 40 49.