Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Навігаційна стежка

Виконавчі органи ради

Міський центр соціальних службсімї дітей та молоді

Директор центру
Блажиліна Надія Миколаївна
 
Начальник відділу соціальної роботи
Осінська Лариса Олексіївна
 
Головний спеціаліст–бухгалтер
Німачук Лілія Дмитрівна

Юридична адреса: 24321 Вінницька обл. м. Ладижин вул. П.Кравчика 4
Фактична адреса: 24321 Вінницька обл. м. Ладижин
вул.Процишина, 23 (приміщення МНВЦ «Спадщина», І-й поверх)
 
Контактний телефон: (04343) 6-12-61
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Графік роботи:
понеділок - четверг 9:00-18:15,
п'ятниця - 9:00-17:00
обідня перерва з 13:00 до 14:00 год.

Наше покликання - допомагати сім'ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах.

До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді може звернутися кожен, хто потребує допомоги, розуміння, інформації - і саме тут вони отримають різноманітні соціальні послуги, підтримку. Для вирішення вашої проблеми за потребою залучать необхідних фахових спеціалістів. Ми доступні і мобільні, ми готові працювати в закладі, йти у сім'ю і що найголовніше - ми гарантуємо професіоналізм, конфіденційність і анонімність послуг, які надаємо.

Ладижинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створений в грудні 2002 року рішенням 7 сесії 24 скликання Ладижинської міської ради.

Основними принципами діяльності працівників центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання допомоги, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Пріоритетні напрямки діяльності Ладижинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

 • Виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги ( здійснення оцінки потреб, соціальний супровід);
 • Соціальна та/або психологічна підтримка учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;
 • Пошук та підбір кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, направлення їх на навчання
 • Соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
 • Адаптація до самостійного життя студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Ладижинського коледжу.
 • Соціальна робота з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, членами їх сімей по формуванню відповідального батьківства та материнства (консультативний пункт при жіночій консультації та пологового відділення МТМО).
 • Попередження дитячої бездоглядності, соціального сирітства (у тому числі відмов від новонароджених дітей), насильства в сім’ї
 • Надання соціальних послуг та соціальний патронаж дітей та молоді, які звільнились з місць позбавлення волі, або відбувають альтернативні види покарань за направленням кримінально-виконавчої інспекції.
 • Соціально-профілактична робота серед дітей та молоді, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом виготовлення та поширення соціальної реклами і проведення міських масових заходів (акцій, конкурсів, ток-шоу, брейн-рингів, тощо), проведення радіопередач, подання до друку статей щодо проблем сімей, дітей та молоді.
 • Соціально-психологічна реабілітація дітей та молоді з функціональними обмеженнями шляхом вивчення їх потреб, соціального супроводження у разі потреби, проведення міського конкурсу творчості та талантів «Повір у себе», творчих майстерень, виставки творчих робіт, направлення молоді з інвалідністю на участь в обласних таборах-семінарах, та обласному фестивалі «Повір у себе».
 • Соціальне обслуговування дітей, молоді та сімей, яких торкнулась проблема ВІЛ-інфекції у разі звернення.
 • Ресоціалізація та соціальна робота з вживачами психоактивних речовин.
 • Розвиток волонтерського руху шляхом забезпечення діяльності школи волонтерів.
 • Впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин;
 • Узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи.

Напрямки діяльності реалізуються шляхом діяльності мережі спеціалізованих формувань.

В 2016 році в Ладижинському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діяли такі спеціалізовані формування:

 • школа волонтерів,
 • служба соціально-профілактичної роботи,
 • служба соціальної підтримки сімей,
 • консультаційний пункт при пологовому стаціонарі та жіночій консультації МТМО.

Центр укомплектований штатом в кількості 4 осіб, три з них посадові особи місцевого самоврядування, 1 – фахівець із соціальної роботи (декретна відпустка). Протягом року фактично працювали 3 посадові особи місцевого самоврядування (директор, головний спеціаліст – бухгалтер, начальник відділу соціальної роботи)

В 2016 році індивідуальними послугами центру охоплено 504 особи (429 осіб в 2015 році).

1. Діяльність служби соціальної підтримки сімей:

1.1. Соціальний супровід сімей, які опинились в складних життєвих обставинах:

 • складено 35 початкових оцінок потреб сімей, які опинились в складних життєвих обставинах ( 93 в 2015 році)
 • ведеться облік сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, в банку даних 12 сімей, в яких 24 дитини ( в 2015р. - 26 сімей, в яких 51 дитин).
 • Здійснювався соціальний супровід 6 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах ( в них 8 дітей), знято 6 сімей з них 4 з позитивним результатом, 2 - з негативним ( в 2015р. – 8, знято з соціального супроводу 6 сімей, 5 – з позитивним результатом).

1.2. Соціальне супроводження прийомних сімей:

 • Здійснювався соціальний супровід двох прийомних сімей та двох дитячих будинків сімейного типу, в яких виховувалось 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 • Протягом року з ПС Істоміна О.В. та Істомної І.М. вибула Антіпіна А.О.
 • Проведено 4 зустрічі групи взаємодопомоги прийомних батьків та батьків-вихователів щодо обміну досвідом функціонування ПС та ДБСТ, вирішення нагальних проблем. До проведення груп взаємодопомоги залучались такі суб’єкти соціальної роботи: завідувач ПМПК міського відділу освіти Зінько О.М., начальник міського відділу дітей Таран В.В., начальник відділу у справах сім'ї та молоді Кравченко О.М., спеціаліст УП та СЗН Славич Т.П., психолог навчально-виховного комплексу № 1 Пипко Т.В., юристи безкоштовного юридичного бюро у м. Ладижин Планета С.М., Шаран Р.С.
 • Проведено 2 групових заходи для дітей із ПС та ДБСТ «Ми у дружньому колі», на яких з дітьми проведено колективний малюнок «Моє життя в сім'ї», гра «Вчимося жити за розкладом», майстер клас з виготовлення паперових квітів для батьків до Дня сім'ї та дня матері.
 • Складено 116 соціальних паспортів учасників антитерористичної операції. 2 особам сприяли в оформленні статусу учасника бойових дій, 21 особі – в оформленні соціальних пільг, 1 сім'ї – в отриманні гуманітарної допомог, 7 особам – в отриманні дров. 16 осіб направлено на отримання психологічних консультацій, всі вони їх пройшли.
 • Роботою охоплено 26 сімей опікунів та піклувальників. Ці сім'ї двічі на рік відвідувались, вивчались потреби дітей, заповнювались акти візиту. За результатами відвідування сімей опікунів надавались пропозиції відділу у справах дітей до індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають під опікую, піклуванням.
 • Соціальними послугами охоплено 12 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проведено інвентаризацію житла вищезазначених осіб.

1.3. Соціальна робота з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями:

 • соціальними послугами охоплено 25 сімей, в яких батьки або діти мають функціональні обмеження, ( 15 – в 2015 р.). До культурологічних заходів залучено 16 дітей з інвалідністю, з яких одна – з сім'ї переселенців і двоє з сімей учасників АТО.
 •  проведено міський конкурс «Повір у себе». Забезпечено участь трьох ( 2) переможців міського конкурсу в обласному фестивалі «Повір у себе»
 • організували та провели поїздку дітей з інвалідністю до сімейно-розважального комплексу «Холідей» м. Гайсин, охоплено 11 дітей та їх батьки.

1.4 Спільно з відділом у справах сім’ї та молоді, в рамках акції «16 днів проти насильства» проведено конкурс плакатів «Ні насильству в сім’ї!»

1.5 З липня 2016 року для сімей учасників АТО організовано та проведено 1 тренінгове заняття та індивдуальні консультації з психологом волонтерської групи психологічної допомоги солдатським сім’ям «Збережи душу». Роботою охоплено 19 осіб.

1.6 До Всесвітнього Дня дитини 20 листопада 2016року взяли участь у засіданні «круглого столу» на якому обговорено виконання положень Конвенції ООН про права дитини на території Ладижинської міської ради. Проведено відеолекторій та вікторину на тему «Конвенція ООН очима дитини» для дітей учасників одноіменного конкурсу малюнку та дітей, сім’ї яких перебувають в СЖО. Охоплено 52 дитини.

1.8. 9 студентам з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Ладижинського коледжу ВНАУ двічі забезпечено отримання іменних стипендій від Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради, один раз у м. Ладижин, один раз – під час святкової зустрічі у м. Вінниці.

1.9. Спільно з відділом у справах сім’ї та молоді та відділом культури проведено міські заходи до Дня захисту дітей: виставку «Мій домашній улюбленець» та конкурс малюнку на асфальті «Світ дитячої мрії» до яких залучено всіх дітей з прийомних сімей, ДБСТ та з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та перебували під соціальним супроводом.

1.10 Спільно з відділом у справах сім’ї та молоді проведено міські заходи до Дня Незалежності: дитячу розважальну програму «Розумники й веселики» та конкурс малюнку на асфальті «Ладижин – місто дитячих мрій» до яких залучено всіх дітей з прийомних сімей, ДБСТ та з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та перебували під соціальним супроводом.

2. Діяльність консультаційного пункту при пологовому відділенні та жіночому кабінеті поліклінічного відділення МТМО:

 • щосереди проводились консультації з вагітними жінками та їх чоловіками.
 • індивідуальними консультаціями охоплено 80 (40) жінок,
 • проведено 23 (13) групових занять щодо підготовки до пологів, відповідального материнства та батьківства, профілактики раннього соціального сирітства,
 • Для вагітних поширено 174(150) інформаційних буклетів щодо соціальних гарантій, відповідального батьківства та материнства.

3. Діяльність служби соціально-профілактичної роботи:

3.1. Первинна профілактика вживання алкоголю, тютюну, наркотиків, поширення ВІЛ-інфекції та соціально-небезпечних хвороб в дитячому та молодіжному середовищі:

 • В квітні проведено міську акцію до Всесвітнього дня здоров’я «Веселка здоров’я», в рамках якої проведено інформаційно-просвітницьку кампанію в усіх навчальних закладах міста із залученням лікарів МТМО.
 • Для учнів НВК № 1 проведено на базі міської бібліотеки в БК «Лада» правовий квест
 • В травні спільно з відділом у справах сім’ї та молоді організовано міську акцію-реквієм «Знати, щоб жити» до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу. В рамках акції проведено: тематичні профілактичні зустрічі з учнівською та студентською молоддю з пізнавальними іграми.
 • з 28 листопада по 1 грудня проведено міську акцію «СНІД – це не твоє майбутнє!» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в рамках якої: проведено зустрічі з студентами та учнями навчальних закладів міста, де обговорювались питання про основні шляхи передачі вірусу та про важливість толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. В заключний день акції волонтери розповсюдили серед мешканців міста виготовлені центром буклети.
 • При міському центрі зайнятості із залученням лікаря-фтізіатра, лікаря-гінеколога, проведено 15 (17) бесід з питань профілактики наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, налагодження сімейних стосунків, шляхів запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу та інших соціально-небезпечних хвороб, профілактики насильства Охоплено 290 (302) особи.
 • Загалом центром проведено 100 (147) групових заходів, якими охоплено 1671 (2471) осіб.
 • Надано соціальні послуги 6 (11) особам, засудженим до покарань без позбавлення волі, за направленням КВІ, з яких троє неповнолітні.
 • Надавались соціальні послуги 1 (1) особі, звільненій з місць позбавлення волі, в результаті особу поставлено на облік в міський центр зайнятості.

4. Діяльність школи волонтерів:

 • школою волонтерів до реалізації соціальних програм підготовлено 25 (20) волонтерів з числа студентської молоді.
 • Практичною волонтерською діяльністю займається 27 волонтерів, з яких студентська молодь – 20,   працююча – 7.
 • Волонтери активно залучались до організації та проведення масових міських заходів: День пам’яті померлих від СНІДу, Міжнародний день захисту дітей, Всесвітній день здоров’я, тощо.
 • Волонтери взяли активну участь у Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця!». Ними зібрано та перераховано кошти на придбання медичного обладнання в реанімаційні відділення області, у загальній сумі 2256,70 (2256,70) грн.
 • 1 (4) волонтер - випускник Ладижинського коледжу ВНАУ в травні за сприяння відділу у справах сім’ї та молоді, нагороджений почесною грамотою за активну волонтерську діяльність протягом трьох років та відзначений пам’ятним подарунком.
 • до Дня Св. Валентина волонтери виготовили «троянди-валентинки» для поранених учасників АТО, що перебували на лікуванні у Вінницькому військовому госпіталі. Представники ГО «Жінки-трудівниці за майбутнє дітей України» організували доставку валентинок разом з гуманітарною допомогою 20 бійцям .
 • В рамках міської акції «СНІД – це не твоє майбутнє!» до Дня боротьби зі СНІДом волонтери з числа студентів серед жителів міста розповсюдили буклети відповідної тематики в кількості 150 штук.
 • До Всесвітнього дня волонтера проведено захід «Волонтерський рух – приєднуйся!», під час якого 12 студентів-волонтерів відзначено грамотами Ладижинського міського ЦСССДМ за активну життєву позицію.

У вересні в ПКВС «Прометей» спільно з відділом у справах сім’ї та молоді та міським центром зайнятості проведено профорієнтаційний форум «Сходинка в омріяну професію». Для отримання вичерпної інформації про умови вступу та навчання, на зустріч з майбутніми випускниками були запрошені представники навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації міста Вінниці, Умані, Одеси, Києва, Тульчина. Загалом були присутні представники 20-ти навчальних закладів.

Проведено 4 засідання координаційної ради з питань репродуктивного здоров’я   та протидії ВІЛ/СНІДу, наркоманії та туберкульозу.

З метою удосконалення співпраці з соціальними партнерами проведено семінар на тему «Специфіка взаємодії суб’єктів соціальної роботи в процесі здійснення соціального супроводу сімей в СЖО».

В 2016 році на реалізацію соціальних програм та заходів центру виділено  27тис. 700 грн.(16 тис. 300 грн. В 2015р.).