Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

Поки у Вінниці та деяких районах області вирує кір, у Ладижині відносно спокійно. За останній тиждень були зафіксовані лише поодинокі випадки. Однак, розслаблятися не варто. Адже 8,5 тисяч українців захворіли на кір із початку року. Загалом у 2019 -му від ускладнень кору померло п’ятеро людей. У 2018 році кір забрав 16 життів.

Із 28 грудня до 18 січня на цю недугу на Вінниччині захворіло більше 800 людей: 341 дорослий та 472 дитини.

Міністерство охорони здоров’я до кінця тижня має намір скликати спеціальну комісію з розгляду питання необхідності оголошення епідемії кору в Україні. Про це 23 січня повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами директора Ладижинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Шерсткої, людина, яка перехворіла на кір, набуває пожиттєвого імунітету. Люди старшого віку, які на кір не хворіли, наразі мають зробити вакцинацію.

МОЗ ініціювало надзвичайні заходи для захисту від кору. Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно всі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики віком до 30 років, які перебували у контакті з хворим.

Решті дорослих доведеться купувати вакцину самостійно.

- Якщо ви хочете дізнатись, чи маєте імунітет від кору, можна здати кров на антитіла IgG. У крові новонароджених до 6-7-місячного віку можуть зберігатися материнські IgG антитіла, отримані через плаценту з крові матері в період вагітності. А також у більш дорослих людей, які були щеплені та не втратили імунітет із часом, - наголосила лікарка.

Такий аналіз наразі можна зробити у «Центрі здоров’я». Коштує він 185 грн. Приблизно за тиждень ви будете знати, чи є у вас антитіла, чи варто вакцинуватись.

Якщо ви чи ваша дитина погано почуваєтеся, є нежить, температура, кашель і страх, що це може бути кір - там же можете здати кров на антитіла IgM. Ці антитіла вказують на те, що пацієнт хворий на кір у даний момент. Вартість дослідження - 345 грн. Результат можна отримати за 5-6 днів.

Такий аналіз призначається сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, отоларингологом, інфекціоністом, дерматологом. Показами для цього аналізу є: симптоми кору, обстеження людей, які контактували з хворими.

Щоб отримати адекватні результати аналізів, потрібно дотримуватись певних умов, про які повідомили у лабораторії.

На 6-12 годин потрібно відмовитись від: їжі, алкоголю, паління, ліків, великої кількості води.