Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

26 листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету Ладижинської міської ради. На ньому було розглянуто чимало питань, пов’язаних із життєдіяльністю міста. Про деякі з них - у короткому огляді.

По місту - за 5 гривень

До міської ради звернулися перевізники, які займаються пасажирськими перевезеннями по місту, в село Лукашівку та селище Губник, щодо необхідності збільшити плату за проїзд у громадському транспорті у зв’язку з підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, технічне обслуговування тощо.

Як пояснили перевізники, наразі вони несуть збитки. Адже дотація, яку вони отримали з міського бюджету на початку року, була розрахована на вартість пального 21-23 гривні, а в листопаді ціни сягнули 31-32 гривні. З огляду на таку ситуацію, члени виконкому затвердили нові тарифи, які почнуть діяти з 1 грудня.

Отже, вартість проїзду у міському транспорті з 1 грудня становитиме:

- на маршрутах «ЛТЕС-вул.Механізаторів-ЛТЕС» - 5 грн.;

- на маршрутах «ЛТЕС-с.Лукашівка» - 6 грн.;

- на маршрутах «Ладижин-Губник» - 6 грн.;

- на маршрутах «автостанція «Ладижин»-тов.«Швейцарія» - 5 грн.

До слова, тарифи на проїзд у громадському транспорті для містян востаннє підвищували у 2015 році. Наразі вони складають: по місту - 4 гривні, у Лукашівку - 4,5 гривні, до селища Губника - 5 гривень.

Вивіз сміття подорожчав

На виконкомі були затверджені нові тарифи на послуги зі збирання, вивезення, зберігання та захоронення твердих побутових відходів із Ладижина, Губника та Лукашівки. Як пояснюють комунальники, необхідність підвищити їх виникла у зв’язку з подорожчанням пального, паливно-мастильних матеріалів, а також із тим, що з 1 грудня піднімається прожитковий мінімум, а, отже, і зарплата працівників, яка прив’язана до нього.

Розглянувши розрахунки, надані фахівцями ЛККП, члени виконкому затвердили нові тарифи. Вони будуть введені в дію з 1 січня 2019 року.

Отже, за вивезення побутових відходів ладижинці, які живуть у приватному секторі, платитимуть у місяць 19,77 грн. з однієї особи, мешканці Лукашівки - 20,21 грн., а жителі селища Губник - 12,16 грн.

Визначено управителя житлових багатоповерхівок

Свого часу ладижинцям, які мешкають у багатоповерхівках, пропонували створити об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) або ж загальними зборами самим обрати, яка організація надаватиме послуги з утримання їхніх житлових будинків та прибудинкової території.

У зв’язку з тим, що ні першого, ні другого не було зроблено, керуючись Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», виконком Ладижинської міської ради оголосив конкурс на визначення управителя групи багатоквартирних будинків.

Враховуючи те, що на конкурс подав документи тільки один учасник і його пропозиція відповідала всім вимогам, переможцем став КП «Ладжитлосервіс», який і до цього часу надавав містянам такі послуги.

З метою реалізації державної політики в сфері реформування житлово-комунального господарства та забезпечення ефективного утримання багатоквартирних будинків, члени виконкому вирішили призначити управителем групи багатоквартирних будинків у Ладижині КП «Ладжитлосервіс». А також уповноважити заступника міського голови О.Олійника підписати договори про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком від імені співвласників будинку на один рік.

Ціна на послуги з утримання житлових будинків та прибудинкової території, які запропонував КП «Ладжитлосервіс» і які є економічно обгрунтованими, в середньому будуть вищими за діючі на 36%.

До слова, якщо ладижинців не влаштовує управитель або ціни на послуги, вони мають право у будь-який час провести загальні збори і вибрати управителя, який, на їхню думку, краще та дешевше їх надаватиме, або ж відмовитися від деяких послуг, що не входять у перелік обов’язкових.