Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

Проблема бродячих собак у місті не зникала ніколи. Якщо раніше безпритульних тварин відстрілювали, то після заборони контролювати їхню чисельність у такий спосіб, питання зависло.

І ось тепер завдяки небайдужим ладижинцям та за підтримки міської влади є надія, що воно зрушиться з мертвої точки.

Нещодавно у Ладижині з’явилися песики з великою жовтою кліпсою на вусі. Як з’ясувалося, таку бирку чіпляють всім стерилізованим собакам.

Таким чином, тварина, яка позначена таким розпізнавальним знаком, є більш спокійною, не реагує на людей і найголовніше - це те, що вона не зможе народжувати цуценят, що значно скоротить кількість бездомних тварин на вулицях міста.

Що стосується історії виникнення даного методу, то кліпсування прийшло до нас із Заходу, де така методика досить широко практикується та приносить позитивні результати.

Нагадаємо, що з міського бюджету виділили 15 тисяч гривень (міський голова на наступній сесії пропонуватиме депутатам збільшити цю суму до 50 тис. грн.) на стерилізацію собак.

Масова стерилізація - це найгуманніший і, напевно, єдиний вихід, який максимально допомагає скоротити кількість бездомних псів, і тим самим знизити їхню агресивність, яка заважає жити як самим собакам, так і оточуючим їх людям.

До цього часу волонтери проводили цю роботу за власний кошт та за підтримки небайдужих ладижинців.

На даний момент укладений договір із гайсинським лікарем-ветеринаром, який стерилізує ладижинських чотирилапих за бюджетні гроші.

Доставкою тварин до сусіднього райцентру та, за потреби, лікуванням волонтери займаються за благодійні кошти власними силами.

Ми поцікавилися, які вже є результати їхньої роботи. На час виходу газети простерилізовано та щеплено від сказу чотири собаки. У планах - близько тридцяти.

Волонтери визнають, що могли б зробити цю роботу більш оперативно. Але, на жаль, є проблеми з доставкою тварин до Гайсина. Поки що вони їздять до ветеринара раз на тиждень.

Стає на перепоні й погода. Адже тварин після проведення операції потрібно певний час перетримати у теплі. Знову ж таки, бажаючих взяти до себе тварин є небагато, а залишати їх на холоді не можна.

Тому, якщо є бажаючі допомогти з транспортуванням собак та їхньою перетримкою, звертайтеся за номером телефону: 067 391 90 05 (Оксана).