Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

Поетеса Світлана КриничнаЩоденні буденні справи, рутинна робота, домашні клопоти вбивають у нас романтику та відчуття прекрасного. Жити, на жаль, стає сумно та нецікаво. Тому, всім нам, як ковток свіжого повітря, просто необхідні приємні емоції та враження. Вони урізноманітнюють життя та дають поштовх рухатися вперед.

Саме такий позитивний захід відбувся 19 жовтня у МБК «Лада»: на творчий вечір під романтичною назвою «Липою квітує надвечір’я», приурочений виходу третьої збірки віршів, своїх прихильників запросила поетеса Світлана Кринична.

Незважаючи на форс-мажорні обставини (у будинку культури деякий час не було світла) та прохолоду у глядацькій залі, поетесі своєю харизмою вдалося зігріти серця та душі всіх присутніх у залі. Адже кожну людину в тій чи іншій мірі Бог наділив особливим талантом, Світлану ж - силою слова.

Поетеса присвячує свої твори різним темам: є у неї і любовна лірика, і патріотична. Та, думаю, зі мною погодяться всі шанувальники Світлани Криничної, найбільше їй вдаються твори про буденне. Батько й мати, старенька хата, дерево на подвір’ї, ставок, долина… Побачити прекрасне у простому - це основна риса поетеси. Вона сама зізнається у тому, що черпає натхнення для поезії у повсякденні.

До речі, дуже шкода, що подібні заходи відвідує лише обмежена кількість друзів та прихильників творчості митця.

На щастя, поціновувачів таланту Світлани Криничної дуже багато. З виходом чергової збірки від імені міського голови Ладижина Валерія Коломєйцева привітала поетесу головний спеціаліст відділу культури і туризму Лариса Бокій, яка вручила мисткині розкішний букет та подарунок.

Приєдналися до привітань земляки, представники МБК «Лада», прихильники творчості, колеги по поетичному перу з Вінниці, Тростянця, Тульчина.

А також співробітники стоматологічного відділення міської лікарні, де Світлана працює. Саме колеги є першими критиками та порадниками, вони першими дізнаються про нові творчі доробки поетеси.

Під час презентації збірки прозвучали вірші у виконанні самої поетеси та її гостей.

Гарним обрамленням поетичних читань стали виступи хореографічного колективу «Перлинка», народного вокального ансамблю «Заграва» та талановитої вокалістки Лії Юзько.

До речі, на деякі вірші Світлани Криничної написані мелодії. Одна з них прозвучала у виконанні барда з Вінниці Тетяни Скомаровської.

Завершився творчий вечір спілкуванням у дружньому колі, під час якого однодумці обговорили плани на майбутнє.

Ми поцікавилися у присутніх їхніми враженнями від творчості Світлани Криничної.

Тетяна Яковенко, голова літературно-мистецького об’єднання «Автограф» (м.Вінниця):

- Я спостерігаю за розвитком Світлани Криничної як поетеси шість років поспіль. За цей час її природній талант розквіт, поезія стала більш якісною та легкою. Поетеса не втомлюється вчитися та вдосконалюватися. І це дає свої результати.

Вона обрала темою своєї творчості речі прості та зрозумілі для кожного з нас, її вірші завжди будуть актуальними, адже в них вона піднімає вічні питання любові та втрати, смутку та радості, родинних стосунків та замилування рідною природою. Саме тому в її творах кожен упізнає себе.

Марія Колотило, директор Ладижинської філії Вінницького обласного центру зайнятості, спонсор збірки «Липою квітує надвечір’я»:

- Світлана - моя землячка, ми народилися та виросли у Василівці. Я завжди дивувалася її спроможності творити наперекір усьому, незважаючи на життєві негаразди та труднощі. Також захоплює талант Світлани бачити прекрасне у буденному.

Я дуже добре знала батьків поетеси. На жаль, її тато помер у 49 років. Але його добра душа, порядність, чуйність назавжди закарбувалися у серці Світлани. І світла пам’ять-згадка про нього вилилася у вірші «Був мій тато». А читаючи вірші Світлани про матір, кожен із нас згадує свою неньку.

Наталія Кушнір, викладач Ладижинського коледжу ВНАУ:

- Світлана віртуозно володіє поетичним словом. Її твори свіжі, як кринична вода, щирі, щемкі, торкаються найтонших струн людської душі.

Вони мають свій упізнаваний оригінальний стиль. Поетеса майстерно використовує художні деталі, вміло передає завдяки творчим прийомам запахи та звуки природи, що допомагає зануритися у вірш та максимально його відчути.

Ми намагаємося залучати до поетичного слова й наших студентів. Зокрема, саме для них була організована творча зустріч із поетичним гуртом «Зимова вишня», до якого входить Світлана Кринична.

Довідка «НМ»

Майбутня поетеса народилася у селі Василівка. Є автором декількох поетичних збірок.

Твори Світлани Криничної увійшли до столичного літературного журналу «Дніпро»; альманахів «Дух землі», «Сили почуттів», «Магія кохання»; до часопису «Антологія сучасної української літератури» видавництва «Лідія»; до поквартальних альманахів «Скіфія» (2014, 2015, 2016); до часопису «Антологія сучасної новелістики та лірики України» (2014-2015) видавництва «Склянка часу»; до районних і обласних альманахів та спільних збірок.

Її вірші звучали по обласному радіо і телебаченню.

Поетеса є членом Вінницького літературно-мистецького об’єднання «Автограф» і літературно-мистецького гурту «Зимова вишня». Лауреат і дипломант фестивалів та конкурсів.

Окрім поетичного дару, Світлана Кринична має нахил до малювання. Її малюнки можна побачити у стоматологічному відділенні міської лікарні, під’їзді будинку, в якому вона живе, а також - Заозернянській школі.