Вулиця П.Кравчика
Вбиральня по вул. Будівельників
Вбиральня по вул. Процишина
Вулиця Будівельників
Дендрологічний парк
Дендрологічний парк

Виконавчі органи ради

Крім одного додаткового вихідного на День Незалежності, останній літній місяць здивує нас одразу декількома нововведеннями в банківській сфері.

Банківська справа

Уже з 1 серпня не вийде безкоштовно обміняти в банку дрібні гроші на купюри. Тепер за обмін тисячі 10-копійчаних монет (100 грн.) потрібно буде заплатити 20 грн., а за обмін тисячі 50-копійчаних (500 грн.) - 35 грн. Втім, незважаючи на те, що Нацбанк більше не випускає дрібні гроші номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок, їх обмін на монети залишається абсолютно безкоштовним.

Також з першого числа починають діяти окремі положення нового Закону «Про валюту». Наприклад, регулятор перейде на нові правила розрахунку курсу гривні до долара. НБУ більше не враховуватиме випадки обміну валюти, коли курс значно відрізняється від більшості операцій. Так, якщо в 90% випадків долар продають по 26 грн., а в 10% по 28, то ці 10% при розрахунку курсу враховуватися не будуть. Крім того, Нацбанк публікуватиме офіційний курс на дві години раніше, ніж сьогодні - о 16:00.

Нарешті, Національний банк спростив залучення зовнішніх кредитів в Україні. Сьогодні, якщо українці позичають гроші в іноземному банку, а експерти НБУ бачать у цій угоді ризиковану фінансову операцію, всі документи додатково перевіряються. Саме від цієї інспекції планує в серпні відмовитися Нацбанк. Також із серпня обіцяють повністю автоматизувати реєстрацію кредитів в іноземних банках для українців.

Телевізор і ліки

Уже з 1 серпня в Києві, Київській і Кіровоградській областях припинилося аналогове ефірне мовлення телеканалів. Таким чином, жителі цих територій зі старими телевізорами, без кабельного і супутникового обладнання, не зможуть переглядати ТВ-програми. Як зазначає глава Нацради з питань телебачення Юрій Артеменко, він не очікує складнощів в столичному регіоні, а ось Кіровоградська область для нього залишається «експериментальною». Однак, проблеми там допоможуть Нацраді надалі обійти гострі кути цієї телевізійної реформи.

Нагадаємо, по всій Україні аналоговий сигнал повинні відключити з 1 вересня.

А ось МОЗ із серпня розширює список препаратів, які входять в програму «Доступні ліки». За нею хворі на діабет, астму та серцево-судинні захворювання можуть отримати деякі медикаменти безкоштовно. В оновлений перелік ліків увійде 261 препарат (на 22 більше, ніж у попередньому). У МОЗ також нагадали, що з програмою працюють 7800 аптек, а список медикаментів переглядається двічі на рік - у січні і липні.

Фінська школа

Освітня новинка в серпні торкнеться середньої школи. В силу вступить угода з урядом Фінляндії про підтримку реформи української середньої освіти. За документ на початку липня проголосувала Верховна Рада. Підтримка фінського уряду стосуватиметься трьох напрямків: підготовки вчителів початкової школи (1-4 класи), популяризації освіти і поліпшення освітнього середовища.

Програма розрахована на чотири роки (до 2021-го), і по ній Фінляндія надасть Україні технічну допомогу в розмірі 6 млн. євро. В угоді також вказується, що наша країна під цей проект має виділити компетентних держслужбовців і приміщення в будівлі Міністерства освіти.