Ладижинська міська рада
Святкування Дня міста
Виставка до Дня міста
МНВЦ "Спадщина"
Вулиця Петра Кравчика
Центральна площа міста
Вулиця Будівельників
Вереснева клумба

Навігаційна стежка

Виконавчі органи ради

Президент України Петро ПорошенкоПрезидент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко подякував молдовським партнерам за тверду позицію у підтримці суверенітету територіальної цілісності і незалежності нашої держави. «Я хочу нагадати, що Молдова рішуче підтримала нашу незалежність і в березні 2014 року, коли проголосувала за Резолюцію Генеральної асамблеї ООН, і в грудні 2016 року, коли не просто підтримала Резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму, а й виступила співавтором зазначеної Резолюції», - наголосив Президент.

Глава держави зауважив, що Україна і Молдова не просто сусідні країни – наші народи об'єднує міцне культурне й історичне коріння, перевірене не одним століттям.

«На жаль, наш спільний регіон став ареною протистояння двох світоглядних концепцій. Перша з них – це демократичні цінності, права людини і рух у майбутнє. Друга – тоталітаризм, диктат і повернення в минуле», - зазначив Президент під час заяви для представників ЗМІ за підсумками переговорів з Прем’єр-Міністром Республіки Молдова Павлом Філіпом.

За словами Петра Порошенка, нині ми стали свідками намагань розпалити пожежу міжетнічної та міжлюдської ненависті на просторі від Донбасу до берегів Дністра. «Важко уявити, куди б дійшла ця пожежа, якби не стійкість і героїзм українських воїнів», - додав він.

Глава держави також зазначив, що чверть століття тому Молдова зіткнулася зі схожими випробуваннями, втративши частину своєї суверенної території. «Зараз ми бачимо наполегливі спроби нав'язати і Молдові, і Україні такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю народів наших країн», - сказав він.

«Ці спроби, я на цьому хотів би окремо наголосити, приречені на поразку. Україна і Молдова мають і будуть відновлені у своїх суверенних  та міжнародно визнаних кордонах. Хочу ще раз наголосити: Крим, так само як і Донбас – це Україна. Усе демократичне світове співтовариство поділяє і підтримує цю позицію. А ті, хто не згоден – опиняються по інший бік цивілізаційного виміру», - заявив Петро Порошенко.

Президент повідомив також, що під час зустрічі з керівником молдовського уряду обговорили історію і взаємодію у рішучих спробах відновити територіальну цілісність Молдови. Він зауважив, що російські війська все ще перебувають на території Молдови. І навіть внесення змін у національне законодавство про нейтральний статус держави, а також відповідні зміни Конституції Молдови, ще у 1994 році, не допомогли.

«І лише рішучі об’єднані дії дозволять відновити територіальну цілісність Молдови. Я хотів би твердо наголосити на позиції України, яка підтримує і буде робити все для того, щоб територіальна цілісність, незалежність і суверенітет Молдови були непорушними», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що Україна активно і рішуче працюватиме, в тому числі і у форматі «5+2».

В свою чергу, Прем’єр-Міністр Молдови Павел Філіп повідомив, що під час переговорів сторони детально зупинилися на процесі мирного врегулювання придністровського конфлікту у форматі «5+2» та подякував за тверду, послідовну позицію України на підтримку територіальної цілісності Республіки Молдови.

«Ми з Україною маємо бути прикладом дотримання міжнародного права в нашому регіоні», - сказав Павел Філіп та наголосив, що історія в складному геополітичному регіоні довела, що наша регіональна солідарність допомагає спільно боротися з перешкодами на шляху збереження територіальної цілісності обох країн.

При цьому  Глава молдовського Уряду висловив слова підтримки територіальній цілісності України та вчергове озвучив чітку позицію Молдови по Криму: «Республіка Молдова визнає і дотримується територіальної цілісності і незалежності України». При цьому він нагадав позицію Молдови на підтримку територіальної цілісності України під час голосування Резолюції Генасамблеї ООН у березні 2014 року та спільне з Україною авторство грудневої Резолюції щодо прав людини в Криму у 2016 році.

Павел Філіп наголосив, що Молдова і в подальшому готова підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність і територіальну цілісність та підтвердив готовність допомагати.

Джерело інформації: http://www.president.gov.ua/news/ukrayina-i-moldova-budut-vidnovleni-u-svoyih-suverennih-ta-m-40006